Головна
Головна → 
Релігієзнавство → 
Християнство
ХРИСТИАНСТВО
Н.Полторацкій Основи християнської культури. Вид. Обителі Преп. Іова Почаївського в Мюнхне - 2010 2010

Пропонована брошура "Основи християнської культури" вперше була видана в Женеві в 1937 році. Після Другої світової війни вона була перевидана, поряд з іншими роботами І. А. Ільїна, в друкарні преп. Іова в Мюнхені. Оскільки, однак, всі книги розійшлися як серед російської еміграції, так і в Росії, братія св. Іова Почаївського в Мюнхені зробила нове видання "Основ християнської культури". Ця книжечка нам здається нині вельми значною для мислячих російських людей в культурно і духовно спустошеної Росії, яка стала жертвою понад 70-річного ярма антикультурною і антидуховних влади. Нам видається, зокрема, важливою глава "про християнський націоналізмі".
Внаслідок політичних подій останніх років національне питання придбав у Росії особливе значення. Терористично насаджуючи інтернаціоналізм, безбожна комуністична влада розбила розумний ставлення до національного питання і в підсумку довела народи, колись мирно об'єднані в Російській імперії, до глибокого взаємної недовіри та стихійної ворожнечі. На даний момент спостерігається небезпека спалаху національної ненависті і розпаду Російської держави.
В "Основах християнської культури" І. А. Ільїн розкриває основні елементи християнського світосприйняття та його впливу на людську культуру. Сподіваємося, що ідеї цього великого російського мислителя XX століття знайдуть відгук і застосування в сучасній Росії.
© 2015-2021  osvita.batcave.net