Головна
Головна → 
Історія → 
Історія Росії
ІСТОРІЯ РОСІЇ
BC Ледньов Венети. Слов'яни. Русь. Історико-етимологічні і палеографические проблеми / Ледньов BC Видання 2, испр. і доп. - М.: Інститут експертизи освітніх програм та державно-конфесійних відносин Навчального комітету при Священному Синоді Руської Православної Церкви, 2010. - 224 с.: Ил. 2010
Разом з автором ви пройдете по дорогах Європи від II тисячоліття до н. е.. до нинішніх днів, озираючись на історичних сусідів наших предків, вдумуючись в тільки злегка мінливі з часом букви і слова венетская-слов'яно-російської мови. Вадим Семенович Ледньов, доктор наук, професор, академік РАО зробив переворот у славістиці: у своїх книгах «Венети, Словене, Анти» і «Венети. Слов'яни. Русь »він обгрунтував першість російсько-венетская народів у створенні першого в світі алфавіту (де кожному звуку мови сопоставлена своя буква). Російсько-венетская абетка - найрозвиненіша у світі система буквено-звукового письма, в принципі не змінилася (у своєму східно-слов'янською варіанті) до наших днів. B.C. Ледньов влаштував і переворот у погляді істориків на минуле, створивши і обгрунтувавши концепцію єдиного венето-слов'яно-російського народу, яка дозволяє розвінчати вигадка про молодість слов'янських народів і пізньому їх появі в Європі. Тим самим Ледньов, залишаючись на академічних позиціях, створив передумови для продовження історії російського народу на тисячі років. Для широкого кола читачів.
Орленко С. П. Вихідці із Західної Європи в Росії XVII століття (правовий статус і реальне становище). М.: Древлехранилище, 2004. 344 с. 2004
Проблема «Росія і Захід» традиційно належить до категорії найбільш значущих для вітчизняної історичної науки. На сучасному етапі, в рамках цивілізаційного підходу, крім вивчення політичних, економічних і культурних зв'язків, пильну увагу вчених викликають питання, пов'язані із зіставленням шляхів розвитку, форм і характеру взаємин і взаємовпливів Росії і Заходу.
В. Н. Балязин Батько і син: Микола I-Олександр II 2000

27ноября 1825 великий князь Микола Павлович, отримавши звістку про смерть Олександра I, в той же день скликав Державна рада, який погодився з тим, що престол повинен перейти до Костянтина. І Микола, перший з присутніх, приніс присягу Костянтину, а наступного дня був виданий указ про повсюдну присяги новому імператору. Однак Костянтин рішуче відмовився від престолу, заявивши, що імператором він визнає Миколая та присягає йому на вірність.
В. Н. Балязин Петро Великий 2000

Ніхто в Росії не бажав так сильно, як цар Петро, почати новий, XVIII століття в тісному союзі з європейськими країнами, розтрощивши азіатчину, повернути країну обличчям до Заходу. Петро сказав якось, що Росія - не країна, Росія - міст між Європою і Азією, Росія - котел, в якому перекипіло, злившись в єдину масу, сотні народів і держав.
Пізніше Росію стали називати Євразією, а теорія близькості і взаємозбагачення народів духовними і культурними цінностями отримала назву євразійської теорії. У другій половині XIX століття І. С. Тургенєв, один з найбільших російських письменників, торкаючись проблеми євразійства і намагаючись визначити місце Росії у всесвітньому історичному процесі, писав: «Ми народ не тільки європейський, ми недарма поставлені посередниками між Сходом і Заходом; наші кордони стосуються давньої Європи, Китаю та Північної Америки, трьох самих різних виразів суспільства ». Тургенєв навіть вийшов за рамки євразійства, додавши сюди і Північну Америку.
Новодворська В.І. Карфаген повинен бути зруйнований: З філософії історії Росії. - М.: Олімп, 1999 - 288 с. 1999
Книга являє собою збірник лекцій з філософії історії Росії, прочитаних В.Новодворська в Російському державному гуманітарному університеті (РДГУ). У ній автор, користуючись своїм надзвичайним літературним талантом, дає абсолютно нову оцінку історії Росії, пояснює, чому ми так відрізняємося від країн Заходу і чому у нас так погано прищеплюються ідеї лібералізму. Книга неминуче викличе бурхливу реакцію істориків, які відстоюють традиційну трактування російської історії.
Ю. Александров СРСР: логіка історії. - М.: ТОО "СІМС" .1997. -268с. 1997
Метою книги є не опис, а пояснення історії СРСР за допомогою аналізу існуючого "соціалістичного" способу виробництва. Застосований метод дозволив виявити фундаментальні причини головних подій і об'єктивну логіку всіх етапів вітчизняної історії XX століття. На основі критичного аналізу марксизму сформована концепція соціально-- кономіческіх розвитку сучасного суспільства.
Захарова Л. Г. Самодержавство і скасування кріпосного права в Росії 1856-1861. - М.; Вид-во Моск. ун-ту, 1984р., 256 с. 1984
У монографії досліджується історія розробки урядової програми скасування кріпосного права в Міністерстві внутрішніх справ, у Секретному і Головному комітетах по селянському справі, в редакційних комісіях в 1859-1860 рр.., зв'язок урядової програми з попереднім законодавством, прогресивними буржуазними ідеями свого часу, досвідом аграрних реформ інших країн. Формування урядової програми показано через діяльність готували реформу людей, в зіткненні їхніх поглядів, прагнень, обумовлених класовими і соціальними позиціями, рівнем розуміння державних завдань, громадськими та особистими зв'язками, культурою. Все це дозволяє жваво уявити державний механізм абсолютної монархії в період першої в Росії революційної ситуації та кризи «верхів». Для фахівців-істориків, викладачів, наукових працівників, аспірантів, студентів.
1 2
© 2015-2021  osvita.batcave.net