Головна
Головна → 
Релігієзнавство
реліговеденіе
Кузнецов Вадим «Морріс Томас. Наша ідея Бога. Введення в філософське богослов'я »: Видавництво ББИ,; М.; 2011 2011
Книга відомого американського філософа Томаса Морріса - одна з найбільш вдалих спроб виробити філософськи адекватне і біблійно прийнятне уявлення про Бога. Що собою являє наша ідея Бога? Яким чином її можна зробити ясною і визначеною? Які найкращі шляхи до розуміння атрибутів чи властивостей Бога, над тлумаченням яких люди билися в продовження століть? Автор показує, що багато сучасних критики теїзму у своїх доводах виходять з помилкових понять про божественну природу, розділяти які не зобов'язаний жоден релігійна людина. Морріс переконаний, що найщиріші з нинішніх атеїстів воюють у своїх писаннях з убогими карикатурами на теїзм - замість того, щоб мати справу з плодами найтоншої розумової роботи, виконаної за останній час християнськими (і не тільки) філософами і богословами.
Б. В. МАРКОВ, Ю. Н. Солонін, Ю. М. Шилка Ідея бога в житті людини 1997
Людина - загадкове і незрозуміле, незвичайне і несхоже на інші істоти. З одного боку, він - частина природного світу і підпорядкований його закономірностям. Щоб вижити, він повинен слідувати заданим біологічним і соціальним умовам. З іншого боку, він володіє різко вираженим свідомістю свободи і сам приймає рішення, навіть якщо вибирає важку роботу, позбавлення, насильство і т. п.
Н. Полторацький Основи християнської культури. Вид. Обителі Преп. Іова Почаївського в Мюнхне - 2010 2010

Пропонована брошура "Основи християнської культури" вперше була видана в Женеві в 1937 році. Після Другої світової війни вона була перевидана, поряд з іншими роботами І. А. Ільїна, в друкарні преп. Іова в Мюнхені. Оскільки, однак, всі книги розійшлися як серед російської еміграції, так і в Росії, братія св. Іова Почаївського в Мюнхені зробила нове видання "Основ християнської культури". Ця книжечка нам здається нині вельми значною для мислячих російських людей в культурно і духовно спустошеної Росії, яка стала жертвою понад 70-річного ярма антикультурною і антидуховних влади. Нам видається, зокрема, важливою глава "про християнський націоналізмі".
Внаслідок політичних подій останніх років національне питання придбав у Росії особливе значення. Терористично насаджуючи інтернаціоналізм, безбожна комуністична влада розбила розумний ставлення до національного питання і в підсумку довела народи, колись мирно об'єднані в Російській імперії, до глибокого взаємної недовіри та стихійної ворожнечі. На даний момент спостерігається небезпека спалаху національної ненависті і розпаду Російської держави.
В "Основах християнської культури" І. А. Ільїн розкриває основні елементи християнського світосприйняття та його впливу на людську культуру. Сподіваємося, що ідеї цього великого російського мислителя XX століття знайдуть відгук і застосування в сучасній Росії.
© 2015-2021  osvita.batcave.net